05632212576         05632226673

 

کنسانتره

کنسانتره پرومی

Read More

 

دارو

عرضه کننده انوع داروهای دامی

Read More

 

واکسن

رائه کننده واکسن های شرکتهای پسوک و مادر و ...

واکسن جدید

IMAGE
بازدید از کشتارگاه صنعتی دام
یکشنبه, 17 آبان 1394
بازدید از کشتارگاه صنعتی دام ادامه مطلب...
IMAGE
شناخت و تحلیل وضعیت صنعت مرغ تخمگذار ایران تا سال 1394
یکشنبه, 17 آبان 1394
شناخت و تحلیل وضعیت صنعت مرغ تخمگذار ایران تا سال 1394 ادامه مطلب...
IMAGE
راهنمای جامع پرورش بلدرچین
یکشنبه, 17 آبان 1394
راهنمای جامع پرورش بلدرچین ادامه مطلب...
IMAGE
ماهنامه شماره 42 - ITP News
یکشنبه, 17 آبان 1394
ماهنامه شماره 42 - ITPNews ادامه مطلب...
IMAGE
ماهنامه شماره 33 - ITPNews
شنبه, 16 اسفند 1393
  ماهنامه شماره 33 - ITPNews ادامه مطلب...
IMAGE
ماهنامه شماره 34 - ITPNews
شنبه, 16 اسفند 1393
  ماهنامه شماره 34 - ITPNews ادامه مطلب...
IMAGE
اصول مدیریت دوره نوری در مرغ مادر گوشتی
یکشنبه, 17 آبان 1394
مقدمه: تحقیقات محدودی در مورد مدیریت دوره نوری در گله های مادر گوشتی انجام شده است. تا کنون، تحقیقات مرغ مادر گوشتی، بیشتر در زمینه ی تخصیص میزان دان و جوجه درآوری بوده است. اخیرا" تمایل و علاقه ی کمپانی های تلفیقی  پرورش دهنده ی مرغ گوشتی و  مادر و در کانادا انجمن های تولید... ادامه مطلب...
IMAGE
با H5N1 علمی تر رفتار کنیم
یکشنبه, 17 آبان 1394
- اهمیت بهداشت جامعه انسانی در پی مواجهه با ویروس­های آنفلوانزای پرندگان به طور کلی، ویروس­های آنفلوانزای هر گونه جانوری، به میزبان اختصاصی خود عادت یافته­اند به این صورت که در گونه میزبانی خویش به راحتی وبا سرعت بالا قابل انتقال و تکثیر و تزاید می­باشند. در بعضی مواقع،... ادامه مطلب...
IMAGE
کاهش ریسک بیماریهای قابل انتقال از طریق هوا با استفاده از تهویه فشار مثبت
یکشنبه, 17 آبان 1394
بدلیل وجود بسیار زیاد بیماریهای قابل انتقال از طریق هوا در اکثر مناطق ایران ، حتی هنگامی که مسائل بهداشتی رعایت میشود بیماریهایی مثل مارک ، آنفولانزا و .... میتوانند توسط هوای ورودی (تهویه) وارد سالن شوند.   ادامه مطلب...
IMAGE
تأثیر مدیریت جوجه کشی و فارم مرغ مادر بر روی عملکرد مرغ گوشتی
یکشنبه, 17 آبان 1394
تحقیقات جدیدی که در انجمن بین المللی علمی طیور در آتلانتا-جورجیای ایالات متحده مطرح شد به تأثیرات مدیریت مرغ مادر گوشتی و هچری در جوجه آوری و متعاقباً عملکرد جوجه های گوشتی می پردازد. تأثیر مدیریت جوجه کشی و فارم مرغ مادر بر روی عملکرد مرغ گوشتی       ۰۸ شهريور ۱۳۹۴         ... ادامه مطلب...
IMAGE
استفاده از مکمل سلنیوم در جیره گاوهای شیرده و خشک
یکشنبه, 17 آبان 1394
مقدمه : تقریبا 50 سال پیش سلنیوم (Se) به عنوان یک ماده مغذی برای پستانداران (شوارتز و فلوز، 1957) مطرح گردید و کمبود این ماده معدنی منجر به بیماری عضله سفید در نشخوارکنندگان می شد (ماث و همکاران 1958). با گذشت زمان پژوهش های متعددی اثرات سودمند تغذیه سلنیوم ادامه مطلب...
IMAGE
نقش تغذیه بر روی بهبود اسهال خونی جوجه‌های گوشتی
یکشنبه, 17 اسفند 1393
نقش تغذیه بر روی بهبود اسهال خونی جوجه‌های گوشتی      اسهال خونی نوعی بیماری انگلی است که توسط میکروبی از گروه پروتوزوآ ایجاد می‌شود. این بیماری از جمله بیماری‌های روده‌ای طیور است که تاکنون بسیار مورد بررسی قرار گرفته است. دلیل این امر شابع بودن این مرض و اثرات منفی آن بر... ادامه مطلب...
IMAGE
پدهای خنک کنندۀ کاغذی بهتر از پدهای پلاستیکی
یکشنبه, 17 اسفند 1393
پدهای خنک کنندۀ کاغذی بهتر از پدهای پلاستیکی طالعات گسترده ای به منظور مقایسۀ سیستم های تهویه با پد کاغذی و سیستم های تهویه با پد پلاستیکی صورت گرفته که نهایتاً نشان داده پدهای پلاستیکی از میزان خنک سازی کمتری برخوردار هستند . کاهش میزان خنک سازی ، افزایش هزینه های اولیۀ... ادامه مطلب...

نقش تغذیه بر روی بهبود اسهال خونی جوجه‌های گوشتی

نقش تغذیه بر روی بهبود اسهال خونی جوجه‌های گوشتی نقش تغذیه بر روی بهبود اسهال خونی جوجه‌های گوشتی

   
اسهال خونی نوعی بیماری انگلی است که توسط میکروبی از گروه پروتوزوآ ایجاد می‌شود. این بیماری از جمله بیماری‌های روده‌ای طیور است که تاکنون بسیار مورد بررسی قرار گرفته است. دلیل این امر شابع بودن این مرض و اثرات منفی آن بر روی صنعت طیور عنوان می‌شود. این عفونت به دلیل فرو بردن یکی از انواع Eimeria توسط طیور ایجاد می‌شود. تا کنون گونه‌های E.maxima، E.mitis،E.tenella ، E.necatrix،Eimeri acervulina  و E.praecox شناخته شده‌اند. که هر کدام ویژگی منحصر به فردی در رابطه با میزان شیوع ، درجه عفونت ، بیماری‌زایی و سیستم ایمنی دارند. تمام گونه ها در در لایه‌های داخلی روده تکثیر می‌شوند و
نقش تغذیه بر روی بهبود اسهال خونی جوجه‌های گوشتی
      ۲۷ مرداد ۱۳۹۳      

مقدمه
اسهال خونی نوعی بیماری انگلی است که توسط میکروبی از گروه پروتوزوآ ایجاد می‌شود. این بیماری از جمله بیماری‌های روده‌ای طیور است که تاکنون بسیار مورد بررسی قرار گرفته است. دلیل این امر شابع بودن این مرض و اثرات منفی آن بر روی صنعت طیور عنوان می‌شود. این عفونت به دلیل فرو بردن یکی از انواع Eimeria توسط طیور ایجاد می‌شود. تا کنون گونه‌های E.maxima، E.mitis،E.tenella ، E.necatrix،Eimeri acervulina  و E.praecox شناخته شده‌اند. که هر کدام ویژگی منحصر به فردی در رابطه با میزان شیوع ، درجه عفونت ، بیماری‌زایی و سیستم ایمنی دارند. تمام گونه ها در در لایه‌های داخلی روده تکثیر می‌شوند و از لحاظ آسیب شناسی اثر گونه‌های مختلف بر روی پرزهای مخاطی و بافت‌های داخلی متفاوت بوده و در اثر از دست دادن خون نهایتا به مرگ طیور منجر می‌شود. 
این بیماری از طریق داروهای ضداسهال پیشگیری می‌شود. در سال 1997 Chapman به این نتیجه رسید که استفاده بیش ار حد این قبیل داروها مقاومت بدن پرنده را بالا می‌برد، در ادامه به دنبال افزایش نگرانی افکار عمومی McEvoy در سال 2001 اثر این دسته داروها را در صنعت مرغداری بررسی کرد. 
در سال 1998 ، تحقیقات Williams اثر روش‌های مختلف را بر روی کنترل بیماری اسهال خونی آزمایش کرد . در این تحقیق به این نتیجه رسید که اسهال خونی یک بیماری انگلی از روده حیوانات در اثر تک یاخته کوکسیدیایی است. این بیماری از یک حیوان به دیگری و از طریق تماس با مدفوع و یا مصرف بافت آلوده انتقال می‌یابد. علامت اولیه این بیماری اسهال است که در موارد شدید تبدیل به اسهال خونی می‌شود. 
وی  در ادامه تحقیقات خود در سال 2002 و  Kitandu و Juranova در سال 2006 این امر را مطرح کردند که اسهال خونی یکى از مهمترین بیمارى هاى طیور در سراسر جهان بوده که توسط تک یاخته اى از جنس Eimeria ایجاد مى شود. گونه هاى مختلف Eimeria غالباً در روده ماکیان تاثیر می‌گذارند، این انگل ها در داخل سلولهاى روده میزبان رشد وتکثیر پیدا مى کنند. پرنده مبتلا رشد خوبى ندارد ، لاغر مى شود و ممکن است تلف شود . گاهى در عفونت هاى تحت بالینى عارضه ظاهرى وجود ندارد و تنها باعث اختلال در ضریب تبدیل غذایى مى شود. این بیمارى خسارات اقتصادى چشمگیرى را به دنبال خواهد داشت که باید هزینه هاى مربوط به داروهاى پیشگیرى و درمان اسهال خونی را هم به آن افزود.
در سال 2010 تیم تحقیقاتی Sharman به این موضوع دست یافت که واکسیناسیون جوجه‌ها تا 10 روزگی باید انجام بگیرد و این واکسیناسیون برای مرغ‌هایی که بر روی بستر پرورش ‌می‌یابند از اهمیت خاصی برخوردار است.
از آنجائیکه ایجاد مصونیت بر علیه Eimeria اختصاصی می باشد ، جهت دستیابی به مصونیت مناسب و کافی ، واکسن مصرفی باید شامل Eimeria مورد نظر باشد. 
در سال 2001 تحقیقاتVermeulen  و درسال 2002 Williams حاکی از آن بود که بر اساس ویژگی‌های سویه1 مورد نظر باید به عواملی چون بدخیمی و یا میزان مقاومت به یونوفورها توجه کرد. 
در گذشته نیز ایجاد مصونیت در جوجه های گوشتی مورد توجه و اهمیت قرار داشت و واکسیناسیون از سال 1950 بر روی جوجه‌ها انجام می‌شد. مصونیت در پرنده بخاطر مصرف دارو و به دلیل عدم حضور تعداد کافی انگل در محیط و تحریک نشدن سیستم ایمنی ممکن است ایجاد نشود. 
در ادامه Danforth  در سال 1998  و Williams در سال 2002 و Lee در سال 2011  اثر واکسیناسیون را بررسی کرده و به این نتیجه رسیدند که  تمایلی به انجام واکسیناسیون جوجه‌های گوشتی ندارند. دلیل اصلی آن‌را عمکرد ضعیف طیور ، کاهش وزن‌گیری پرنده و کاهش بازدهی غذا در جوجه‌های واکسینه شده عنوان کردند. 
 
رژیم غذایی پروتئینی و میزان آمینواسید
بر اساس تحقیقات بالینی انجام شده بر روی جوجه‌های گوشتی توسط Sherma در سال 1973 اطلاعات بدست آمده حاکی از آن بود که افزایش پروتئین در جیره دریافتی طیور بازدهی آن‌ها را بهبود می‌بخشد.  
 در سال 2011 گروه تحقیقاتی Lee آزمایش‌های گوناگونی بر روی میزان پروتئین دریافتی جوجه‌های گوشتی واکسینه شده در وعدۀ پیش خوراک  انجام داد که نتایج 20 تا 25 درصد را نشان می داد.
در این تحقیق نویسنده جنبه‌های منفی واکسیناسیون که قابل جبران با افزایش پروتئین دریافتی باشد را بررسی کرد. 
 
آنزیم‌ها  
محققین مصونیت واکسن با وجود میکروب‌های زندهٔ موجود و تاثیرات آن بر روی قابلیت هضم و جذب غذا را در سال 2011 بررسی کردند. 
فیتاز، آنزیمی است که در مرغداری‌هایی با مقیاس تجاری استفاده می‌شود و آنزیمی شناخته شده است که بازدهی جوجه‌های گوشتی و جذب مواد معدنی موجود در خوراک را بالا می‌برد. فیتاز در آزاد کردن فسفر از اسید فیتیک2 بسیار موثر است و در عین حال میزان جذب کلسیم را نیز بهبود می‌بخشد. 
اثرات این آنزیم بر روی جوجه‌های واکسینه شده نیز اثبات شده هرچندکه با نتایج آزمایش‌های آمده در زیر در تضاد است. 
تحقیقات انجام شده در سال 2011 تاثیر آنزیم فیتاز را بر روی Eimeria در مرغ‌های گوشتی  واکسینه شده بررسی کرد. در این تحقیقات مرغ‌های گوشتی به دو گروه تقسیم بندی شدند. گروه اول با خوراک حاوی فیتاز تغدیه شده و در خوراک گروه دوم از آنزیم فیتاز استفاده نشده بود. از سوی دیگر ،گروه آزمایشی و کنترل نیز وجود داشتند که گروه آزمایشی مرغ‌های واکسینه نشده و گروه کنترل مرغ‌های واکسینه شده بودند. بستر گروه‌ آزمایشی به ویروس E.acervulina و E.tenella آلوده شده بود. نتیجه تحقیق هیچ تفاوت آشکاری را نشان نداد در گروه تحت رژیم و واکسینه شده البته در شاخص‌های بازدهی طیور گروه آزمایش به شدت تحت تاثیر واکسیناسیون قرار داشت. 
گروه تحقیقاتی walk در سال 2011 سه نوع آنزیم فسفات موجود در بازار را بر روی بازدهی طیور، خاکستر استخوان مرغ‌های واکسینه‌شده با ویروس تضعیف شدهٔ اسهال خونی بررسی کرد.
نتیجه این تحقیق حاکی از این بود که انجام واکسیناسیون مصرف خوراک و روند وزن‌گیری جوجه‌های یک تا 21 روزه را سرعت می‌بخشد و استفاده از مکمل فیتاز بر روی بازدهی این جوجه‌ها تاثیری نداشت. 
 
باکتری‌های پروبیوتیکی و مخمرها
پروبیوتیک ها ترکیبات میکروبی زنده ای هستند که مستقیما به جیره دام و طیور اضافه می شوند و اثر بسیار مطلوبی بر عملکرد و سلامت آنها دارند. این میکروارگانیسم ها نه تنها ایجاد بیماری نمی کنند، بلکه از تکثیر و رشد باکتری های بیماری زا نیز در دستگاه گوارش حیوانات جلوگیری کرده و موجب افزایش میکروفلور مفید در سیستم گوارش طیور می شوند
از آنجاییکه پروبیوتیک ها باعث افزایش تعداد سلول های دیواره روده شوند می توانند سیستم ایمنی پرنده را تحت تاثیر قرار دهند.
 بر اساس تحقیقات Fuller و Williams در سال 1989  و Jin در سال 2000 ، پروبیوتیک‏ها در حفظ تعادل و ثبات میکروبیوتای روده نقش مهمی دارند. میکروبیوتا به عملکردهای گوارشی از جمله کنترل زمان انتقال، عادات روده‏ای، کنترل همزیستی مواد مغذی و تعدیل فعالیت سیستم ایمنی دستگاه گوارش کمک می کند. 
 ویژگی باکتری‌های پروبیوتیکی شامل رشد و بقای ارگانیسم ها در روند تولید محصول، نگهداری، و پس از مصرف در حین انتقال از معده به روده می باشند. دوز پروبیوتیک مصرف شده عامل مهمی است که بر تراکم موجود در بخش های مختلف دستگاه گوارش تاثیر می گذارد. 
پروبیوتیک ها همچنین ممکن است اختلالات میکروبیوتای روده را پس از درمان آنتی بیوتیکی به حداقل برسانند. 
بر اساس تحقیقات Dalloul و Lillehoj در سال 2005 پروبیوتیک ها ترکیبات میکروبی زنده ای هستند که مستقیما به جیره دام و طیور اضافه می شوند و اثر بسیار مطلوبی بر عملکرد و سلامت آنها دارند. این میکروارگانیسم ها نه تنها ایجاد بیماری نمی کنند، بلکه از تکثیر و رشد باکتری های بیماری زا نیز در دستگاه گوارش حیوانات جلوگیری کرده و موجب افزایش میکروفلور مفید در سیستم گوارش طیور می شوند. بدین ترتیب پروبیوتیک ها عبارتند از مکمل میکروبی زنده که از طریق بهبود تعادل میکروبی روده بر میزبان اثرات مفید اعمال می کند.
تا به‌حال تحقیقات بسیار کمی در زمینه بررسی پروبیوتیک‌ها و انجام واکسیناسیون اسهال خونی انجام گرفته است .
هدف از آزمایشی که Stringfellow در سال 2011 انجام داد، در مرغ‌های واکسینه شده در مقابل اسهال خونی، میزان تاثیر مکمل‌های بروبیوتیکی تولیدی کارخانه Biomin و مصونیت‌سازی آن در مرغ‌های گوشتی در 21 روز اول را سنجید. 
 در این آزمایش از پروبیوتیک‌هایی که شامل باکتری‌های تولید کننده اسیدلاکتیک مانند: 
Enterococcus ، Faecium ، Pediococcus acidilctici ، Bifidobacterium animalis وLactobacillus reuteri که نحوه تجویز آن از طریق آب آشامیدنی بود استفاده شد. وی در این آزمایش میزان مصونیت ذاتی و اکتسابی در جوجه‌های واکسینه شده علیه اسهال خونی را سنجید . این آزمایش را در مرغ‌هایی با رژیم پروتئینی متفاوت (5 / 21 درصد در مقابل 22 درصد) تکرار کرد. نتیجه آزمایش گویای این بود که اثربخشی واکسن با میزان پروتئین دریافتی طیور تغییر نخواهد کرد. 
باید به این نکته توجه کرد که میزان اثربخشی واکسن و استفاده از مکمل‌های پروبیوتیکی به سن طیور بستگی دارد. بهترین نتیجه در بین جوجه‌های 14 روزه مشاهده شد.
وقتی مکمل‌های پروبیوتیکی به جوجه‌های واکسینه شده خورانده شد میزان اکسیداسیون مونوسیت‌ها3 وآنتی بادی هتروفیل‌ افزایش چشمگیری داشت. 
نتیجه دریافتی به راحتی قابل توضیح نیست زیرا در این آزمایش رابطه بین میزان مصونیت و پروبیوتیک‌های دریافتی طبق نظر محقق سنجیده شده و ممکن است زمان واکسینه شدن در این آزمایش بی‌تاثیر نباشد. 
مکمل‌های مخمری دومین مکملی هستند که به طور گسترده در صنعت مرغداری استفاده می‌شوند. این مکمل‌ها از لحاظ بالا بردن ارزش تغذیه‌ای و بهبود وضعیت رودهٔ طیور طبقه‌بندی می‌شوند. 
در سال 2012 میزان اثربخشی این محصولات بر روی جوجه‌های گوشتی که بطور آزمایشی به اسهال خونی مبتلا شده بودند  سنجیده شد، ولی بر اساس آزمایش رابطه ضعیفی بین اثر مخمرها و واکسن ضداسهال خونی بدست آمد. 
 
 
نتیجه گیری 
بر طبق آزمایشات انجام شده، تأثیر واکسینه کردن طیور بر کنترل اسهال خونی اثبات شده است، هرچند که گاهی اوقات عدم تمایل مرغداران دلیل کاهش موقتی واکسیناسیون طیور است.
در این مقاله به نقش امیدوارکنندهٔ خوراک طیور و بالا رفتن اثربخشی آن در مرغ‌های واکسینه شده بر علیه اسهال خونی اشاره شد . این تحقیق اثرات مثبت تغذیه بر روی تثبیت میکروبیوتای روده، بهبود روند هضم و جذب مواد مغذی خوراک و مصونیت سازی طیور را اثبات کرده است. در این مطالعه نقش میزان پروتئین دریافتی طیور بعد از واکسیناسیون ، اثرات مثبت پروبیوتیک‌ها، مشتقات مخمری بر روی مصونیت طیور را بررسی شد .
طرح آزمایشی این مطالعات با هدف اثبات اثر عوامل تغذیه ای انجام شد. 
در پایان، در این مقاله خواص مصونیت سازی مکمل‌های خوراکی و میزان مناسب پروتئین دریافتی در خوراک مرغ‌های واکسینه شده بررسی شده است.
نیاز به انجام تحقیقات بیشتری در زمینه افزایش مصونیت مرغ‌های گوشتی در مقابل اسهال خونی احساس می‌شود تا بدین ترتیب بتوان بر عدم تمایل مرغداران به واکسینه کردن مرغ‌های گوشتی در مقابل اسهال خونی غلبه کرد .

 

IMAGE
دام های فرانسوی کلید فتح باب اصلاح نژاد دام کشور
یکشنبه, 17 آبان 1394
رئیس مرکز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی از راه اندازی اولین مزارع اصلاح نژاد بز و گوسفند کشور با استفاده از نژادهای فرانسوی در فیروزکوه و ورامین خبر داد و گفت: اولین مزارع اصلاح نژاد دام سبک کشور با استفاده از نژادهای فرانسوی دام های فرانسوی کلید فتح... ادامه مطلب...
IMAGE
افت بهای گوشت گاو در برزیل
یکشنبه, 17 آبان 1394
طبق گزارشات ، گوشت گاو برزیل 28 درصد افت بها داشته که از دلایل عمدۀ آن کاهش تقاضای داخلی عنوان شده است. در واقع کاهش بها به دنبال رکود اقتصادی و متعاقباً کاهش تقاضا ادامه مطلب...
IMAGE
کاهش محصول سویای هند
یکشنبه, 17 آبان 1394
ازدهی محصول سویای هند در مقایسه با سال گذشته احتمالاً با 3 / 15 درصد افت رو به رو خواهد شد. مدیر سازمان مرکزی صنعت و بازرگانی روغن اعلام داشت : انتظار می رود تولیدات این کشور در سال ادامه مطلب...
IMAGE
لهستان تولیدات مرغداری خود را به دو برابر افزایش می دهد !
یکشنبه, 17 آبان 1394
        لهستان با دو برابر کردن میزان تولیدات مرغداری خود در دهۀ گذشته رقم تولیدات خود را به 2 / 2 میلیون متریک تن رسانده و این کشور را به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گوشت مرغ و طیور در اتحادیۀ اروپا تبدیل کرده است. ادامه مطلب...
IMAGE
سرشاخه نیشکر در تغذیه دام استفاده می‌شود
یکشنبه, 17 آبان 1394
    سالانه میلیون‌ها تن ضایعات و بقایای خوراکی در کشور تولید می‌شود که با کمی تحقیقات و فرآوری می‌توانند به مصرف دام و طیور برسند؛ بقایای سرشاخه نیشکر و پوست پسته از جمله این مواد است. ادامه مطلب...

 

Footer
Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Google Font

Menu Font
Body Font
Heading Font

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Menu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Main Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Inset Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
 
Top of Page